TANGO AŞK SOHBETLERİ’NİN SESLİ SÖZLERİ – VOICED LYRICS OF TANGO LOVE CHATS-HADİ ASİTANELİOĞLUBESTECİ
TANGO AŞK SOHBETLERİ’NİN SESLİ SÖZLERİ – VOICED LYRICS OF TANGO LOVE CHATS-HADİ ASİTANELİOĞLU

Daha açık bir ifadeyle altlarında söz heceleri yazılı izlenebilir seslendirilmiş notalar ve gene seslendirilmiş sözlerin videosu. Aslında bu tangoyu birkaç sene önce bestelemiş ve yaptığım videoyu YouTube’a yüklemiştim. İstanbul Filarmoni Derneği konserleri kapsamında Motif Trio tarafından da yorumlanmıştı. O konserin video kaydını da gene YouTube’a koymuştum. Bu kaydın sesi YouTube’ta her nedense bazen çıkmaz.

Ben kısaca YouTube’a yükledim diyorum ama çalışmalarımı diğer bazı sitelere de ve kendi sitelerime de koyuyorum. Ayrıca çalışmalarım, Dünyanın bir ucundan öbür ucuna kadar benim tanımadığım birçok siteler tarafından da paylaşılıyor.

Tangolarımın bir kısmı zaten sözlüydü, bazıları da enstrümantaldı. 2018 ortalarında müziklerim bir değerli yapımcının ilgisini çekti ve hazırlamakta olduğu bir tango albümüne bazı tangolarımı dahil etmeye karar verdi. Zaman içinde yalnız benim 10 tangom için bir albüm yapmak gibi düşünceler konuşulmaya başlandı. Zaten birçok müzisyen dostum satılmasa da bir albüm yap vitrinlerde yerini alsın diyorlardı.

Böylece Mesam’a da eserlerimi kaydettirdim. Yapımcılar eserlerin tanınmış yorumcular tarafından seslendirilmesini istiyorlardı. Bu nedenle son zamanlarda sözsüz tangolarıma da söz yazmaya başladım. İşte bu da onlardan biri. Hiç şüphesiz başkaları da isterlerse tangolarıma daha güzel sözler yazabilirler.

Bu videonun amacı bu tango için yazdığım sözleri tanıtmaktır. Başkaca bir iddiası yoktur. Hatta birkaç yerde pek kısa da olsa programların çıkardığı hatalı sesleri de işitmezlikten gelmenizi rica edeceğim.

Bu tangonun daha önce YouTube’a koyduğum kayıtları Sol minör (Gm) tonalitesindeydi. Ben bu kayıtta yorumlayabilmem için Mi minör tonalitesine transpoze ettim. Burada notaları Mi minör tonalitesinde izleyeceksiniz. Sitemde (hadibey.info) Notalarım bölümünde Sol Minör tonalitesinde PDF formatındaki notalarını bulabilir ve indirebilirsiniz.

İzlediğiniz için teşekkür ediyorum.

HADİ ASİTANELİOĞLU .