Snapchat’te grup sohbeti nasıl oluşturulur?#Snebook, arkadaşlarınıza ayrı ayrı mesaj göndermek için harika, ancak # arkadaş grubuyla yapabileceğinizde daha da eğlenceli. Snapchat’te bir grup sohbeti yapmayı öğrenmek kolaydır ve en iyi yanı, istediğiniz kadar farklı grup oluşturabilmenizdir!

Yeni bir Snapchat grup sohbeti nasıl yapılır
1. iOS veya Android cihazınızda Snapchat uygulamasını açın ve gerekirse hesabınıza giriş yapın.
2. Ekranın sol alt tarafındaki kabarcık simgesine dokunarak veya parmağınızı ekranda sağa kaydırarak Arkadaşlar sekmesine gidin.
3. Balonu, Arkadaşlar sekmesinin sağ üst köşesindeki artı işaretiyle dokunun.
4. Yeni Sohbet ekranının üst kısmındaki Alıcı: alanında yanıp sönen bir metin imleci görmelisiniz. Grubunuza eklemek istediğiniz bir arkadaşınızın adını veya kullanıcı adını yazmaya başlayın ve aşağıdaki listeden seçin. Alternatif olarak, arkadaşı elle seçmek için aşağı kaydırın.

Grubunuza eklemek istediğiniz tüm arkadaşlar için dördüncü adımı tekrarlayın. Tek bir gruba en fazla 31 arkadaş ekleyebilirsiniz.

5. İstediğiniz tüm arkadaşları ekledikten sonra, ekranın üst kısmındaki Ad Grubu’na dokunup bir ad yazarak grubu isteğe bağlı olarak adlandırabilirsiniz.
6. Grubu oluşturmak için mavi Grup Sohbeti düğmesine basın. Hemen başlayabilmeniz için grup sohbeti otomatik olarak açılır.

Snapchat grubunuzu yönetme
Ekranın sol üst köşesindeki menü simgesine dokunarak Snapchat grubunuzu grup sohbetinden yönetebilirsiniz. Grupta arkadaşlarınızın bir listesini ve aşağıdakileri yapmanızı sağlayan diğer seçeneklerle birlikte göreceksiniz:

Konumunuzu grupla paylaşın
-Grup adını düzenleyin
– Rahatsız etmeyin ayarını etkinleştir
Kendini kurtaran grup hikayeleri
– Gruba daha fazla arkadaş ekle
-Gruptan ayrıl

Bir grup oluşturulduktan sonra, arkadaşlarınızı gruptan silemezsiniz. Her üye sol üstteki menü simgesine dokunup Gruptan Çık’ı seçerek gruptan ayrılabilir.

Snapchat grubunuzu nerede bulabilirsiniz?
Snapchat uygulamasının önceki sürümleri Arkadaşlar sekmesinde bir Gruplar sekmesi görüntülemek için kullanıldı, ancak bu özellik daha yeni sürümlerden bu yana kaldırıldı. Grupla sık sık etkileşimde bulunursanız, Arkadaşlar sekmesindeki en son sohbetlere, aynı arkadaşlarınızla yaptığınız sohbetlerin listelendiği şekilde dahil edilir.

Grup sohbetini açmak için Arkadaşlar sekmesinden grup adına dokunmanız yeterlidir. Bir grupla bir süredir etkileşimde bulunmadıysanız veya konuşmaları sildiyseniz, herhangi bir sekmedeki ekranın üst kısmındaki büyüteç simgesine veya arama alanına dokunup grup adı için arama yaparak bir grup bulabilirsiniz.

Snapchat grubunuzu kullanma
Snapchat grubunuzla etkileşime girmenin üç ana yolu vardır:

-Chat: Bu en bariz ve temel grup özelliğidir. Sohbeti açmak ve metinle konuşmaya başlamak için grup adına dokunun (fotoğraf, enstantane, Bitmoji çıkartmaları ve daha fazlasını gönderme seçenekleriyle). Gruplar halinde gönderilen sohbetler 24 saat sonra otomatik olarak silinir.
-Snaps: Kamera sekmesinden yeni bir fotoğraf veya video çektiğinizde, tüm grup üyelerine göndermek için arkadaş listenizden grup adını seçebilirsiniz.
-Video sohbeti: grup sohbetinde en fazla 15 arkadaşınızla görüntülü sohbete başlayabilirsiniz.

  .