En İyi Canlı Sohbet Yazılımı Nasıl Seçilir“İşletmeniz için en iyi canlı sohbet yazılımı çözümünü nasıl seçersiniz”, birçoğunuzun hangi canlı sohbet yazılımını satın alacağınıza karar verirken karşılaştığınız bir sorudur.

Bu videoda, en iyi canlı sohbet destek yazılımını seçerken göz önünde bulundurmanız gereken temel avantajları ve özellikleri ele almaya çalıştık.

Canlı sohbet çözümlerini seçerken ciddi düşünmeniz için bu faktörleri daraltalım.

# 1: Proaktif Müşteri Desteği

En iyi canlı sohbet aracını seçerken göz önünde bulundurmanız gereken ilk faktör, aklınızda olanın sınıfının en iyisi proaktif müşteri desteği sunmanıza yardımcı olup olamayacağıdır. Operatörlerin, web sitesine göz attıkları ve ziyaretçilere anında proaktif olarak yaklaşmalarına izin verdiği için ziyaretçileri daha iyi tanımasına yardımcı olmalıdır.

ProProfs Chat gibi canlı sohbet yazılımı seçenekleri, operatörlerin müşterinin marka ile yolculuğunu şekillendiren kişiselleştirilmiş mesajlar göndermelerine yardımcı olabilecek Sohbet Selamları gibi özellikleri kullanmanıza olanak tanır.

# 2: Anında Destek

Müşterilerinizin bir çözüm beklemelerini ve sonuçta hizmetleriniz için bir sonraki en iyi seçeneğe gitmelerini istemiyorsanız, doğru canlı sohbet yazılımını seçmek çok önemlidir. Bu nedenle, düşündüğünüz canlı sohbetin hızlı olması ve işletmenizin müşterilere anında çözümler sunmasına yardımcı olan çeşitli özellikleri desteklemesi gerekir.

Örneğin, ProProfs Live Chat, sohbet widget’ında yardım arayanlar tarafından görülebilen bir kendi kendine yardım merkezi oluşturmanıza yardımcı olan bilgi tabanının entegrasyonunu destekler. Bu, ziyaretçilerinizin destek operatörleriyle sohbet başlatmadan ve aradıklarıyla ilgili yardım makalelerini görmeden önce bile yardım alabileceği anlamına gelir.

Bunun dışında, canlı bir sohbet yazılımı satın almadan önce dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan biri, her zaman, her yerde destek sağlamaktır. Operatörlerinize canlı sohbet mobil uygulaması aracılığıyla sohbetle ilgili gelen soruları cevaplama fırsatı verin.

# 3: Üçüncü Taraf Araçlarla Entegrasyon

Yerinizde en iyi entegrasyonlara sahip olmak, işletmeniz için en iyi canlı sohbet aracını seçerken göz önünde bulundurmanız gereken en önemli faktörlerden biridir. İşletmenize katılmayı düşündüğünüz canlı sohbet aracının, birden fazla platformla entegrasyon sunduğundan ve aynı zamanda bunu yaptığınızdan emin olun.

# 4: Keyifli Raporlar ve Analizler

Son olarak, kullanmayı planladığınız canlı sohbet yazılımının aşağıdakiler gibi farklı metrikleri izlemenize yardımcı olduğundan emin olmanız gerekir:

cevaplanan toplam sohbet sayısı
puanlanmış sohbetler
Ortalama puanı
ortalama sohbet süresi
Tepki Süresi
cevapsız sohbetler
bireysel operatör performansı

Bu tür metrikler, işletmenizin gelişmiş hizmetler ve memnun müşteriler için çalışmasına yardımcı olur. Bu avantajları ayrıntılı olarak keşfetmek için videoyu izleyin.

Daha fazla bilgi için abone olmayı unutmayın.

BİZİ İZLEMEYE DEVAM EDİN:

Facebook ►
Twitter ►
LinkedIn ►.