Bir genç kız erkek arkadaşlarını keşfeder & # 39; gizli grup sohbeti. | Soyunma odası»Ödüllü kısa filmler için abone olun:
»Biraz ürün edinin:

Soyunma Odası Greta Nash’in izniyle kullanılmıştır. Daha fazla bilgi için:

OMELETO’NUN EN İYİSİ
»Omeleto’daki Ünlüler:
»En Çok İzlenen Filmler:
»Resmi Seçim:

SOSYAL ÜZERİNDEKİ OMELETO
Instagram:
twitter:
Facebook:
Reddit:

Carla adında bir genç öğrenci, erkek arkadaşlarının sahip olduğu gizli bir sohbet grubunu keşfeder – aralarında tutarsız kızların çıplak veya titrasyon fotoğraflarını ve videolarını paylaştıkları ve özellikle aşağılayıcı bir şekilde derecelendirdikleri bir sohbet.

Ahlaki ve sosyal bir ikna ile sunulan Carla ne yapması gerektiğini bilir. Ancak bunu yapmak, arkadaşlarını aradığı çocuklarla arkadaşlıklarını kaybetmek anlamına gelebilir.

Yazar-yönetmen Carla Nash’in kısa, can sıkıcı draması çok güncel bir konuyu ele alıyor, ancak benzersiz bir bakış açısıyla: bir failin veya hayatta kalanın POV’sinden bakmak yerine, hikaye cinsel tacize ve ayrımcılığa izleyicinin rolünden bakıyor .

Ancak gergin, odaklanmış ancak duygusal olarak karmaşık senaryosu ve güzel hassas kamera çalışması ile Nash’in filmi, bu sıcak düğme konusuna büyük bir zeka ve incelikle bakıyor. Carla, erkek arkadaşlarıyla net bir ilişki hisseden tamamen fark edilmiş bir karakterdir. Bu arkadaşlar arasında, kendine ait olduğunu ve saygı duyulduğunu hissediyor, ancak bu dinamik değişiyor olabilir, özellikle de ergenliğe derinleştikçe ve hormonlar devreye girmeye başladığında.

Ancak gizli sohbeti keşfettiğinde, eşitlikçiliği ve kabulü ne olursa olsun bir yanılsama olabileceğini fark eder – ve cinsiyeti gerçekten onu özellikle erkeklerin ve kızların kadın olması gibi gelecekte hem süptil hem de güçlü şekillerde dışlayabilir. , sosyal roller ve beklentilerle tamamlandı. Çocukların neden onu cinselleştirmediğini merak etmeye başlar, ancak neler olduğu hakkında söylediği gibi huzursuz ve “iğrenç” hisseder. Genç oyuncuların performansları, özellikle baş sanatçı Bridie Noonan tarafından hassas bir şekilde oluşturuldu ve iyi yapıldı ve herhangi bir pozisyonu şeytanlaştırmaya veya idealleştirmemeye dikkat edin.

Carla keşiflerinde nasıl dolaşıyor, cinsiyet ve gücün en duygusal ve samimi yollarla nasıl çalıştığı hakkında güçlü sorular soruyor – sadece romantizm alanında değil, saygı duyduğumuz dünyada aidiyet, bağlantı ve yer bulma arayışımızda , görüldü, duyuldu ve anlaşıldı. Carla ağır bir yük taşıyor – yapılacak doğru şeyin ne olduğunu biliyor, ancak en çok değer verdiği arkadaş grubundan dışlama riskiyle karşı karşıya. Film endişelerini hiç düzleştirmiyor ve Carla’nın nihayetinde seçiminin maliyetini netleştiriyor.

“Soyunma Odası” güçlü, düşündürücü ve akılda kalıcıdır, çünkü bir anlamda hepimiz bu farkındalık çağında hepimiz destekçiyiz – ve sık sık konuşma ve sessiz kalma maliyetlerini tartmak zorundayız. Bir karakterin yolculuğunun merceğiyle, baskı ve tahakkümün özellikle günlük yaşam ve duygu alanında çalıştığı küçük ve sinsi yolları anlıyoruz. Sonunda, filmin sonucu hem derinden üzücü, hem de karanlık ve aynı zamanda sessizce umut verici – filmin genel olarak meselelerini çevreleyen bir çok tartışma gibi.

OMELETO HAKKINDA
Omeleto ödüllü kısa filmlerin evi. Sundance kazananlarını, Oscar adaylarını ve her türden büyük beğeni toplayan film yapımcılarını sergiliyoruz. Daha fazlası için abone ol:

Bir genç kız erkek arkadaşlarının gizli grup sohbetini keşfeder. | Soyunma odası

Omeleto

A Bir filmin var mı? Adresinden değerlendirilmek üzere bize gönderin.