Aileniz ve arkadaşlarınızla görüntülü sohbet etmeSosyal uzaklaşma ile ilgili daha sinir bozucu şeylerden biri, şehir ya da eyalet dışında yaşayan aile üyeleriyle iletişim kurmanın anlamıdır.

Neyse ki, teknoloji görüntülü sohbet kullanarak iletişimde kalmanızı kolaylaştırıyor. Ama hangisi yaşlanma akrabası için en kolay ve en iyisidir?
 FaceTime, Facebook veya Zoom aracılığıyla birisine bağlanmak için telefonunuzu, tabletinizi veya bilgisayarınızı kullanabilirsiniz. Ama hangisi en iyisi? Veya en kolayı? Hepsini yaşadığımız Jetson’un yaşını anlamayan ebeveynlerimle bağlantı kurmaya çalışıyorum.

İlk olarak, iPhone’um olduğu ve zaten telefonunda olduğu için annemle FaceTime üzerinden bağlanmaya çalışacağım.

“Hey, nasıl hissediyorsun?”

 Android kullanıcıları için Google Hangouts’u denemek çok kolaydı.

Sonra, Facebook Messenger’ı deneyeceğiz. Birçok kişi bunu kullanarak görüntülü arama yapabileceğinizi bilmiyor, işte nasıl yapacağınız
Bir mesajı başlattığınızda veya açtığınızda seçeneği göreceksiniz
“Görüntülü sohbet başlat” diyor

O zaman babamın bilgisayarına bağlı bir kamerası olmadığını öğrendim. Facebook görüntülü sohbet bir bilgisayarda veya Facebook Messenger uygulamasında çalışır.

“Peki hangi e-postayı kontrol ediyorsun?”

Şimdi Zoom Video konferansını denemek istedim. Öncelikle iş toplantıları içindir, ancak herkes ücretsiz olarak kullanabilir. Sohbette bulunmak istediğiniz herkesle paylaşmanız için bir bağlantı verilecek

“Sadece bu bağlantıyı tıklaması gerekiyor”

babam çabucak katıldı ama yine, onu görecek bir kameram yok. Beni iyi görebiliyordu. Annem bir iPad’deki Zoom uygulaması üzerinden bağlandı. Tek hıçkırık, uygulamayı indirmek için Uygulamasıle şifresini hatırlayamadı.
“öyleyse ne yapmalıyım ….”

  Bu bir süre devam etti

Sonunda hepimiz onun iPad’ine bağlandık. Bağlantı olmasa bile Zoom’un video kalitesi gerçekten iyi.

Seni seviyorum, o kiddoslarla ilgilen. Tamam ben yapacağım.

Hepimiz bulduk, aileyi kontrol etmek videodan çok daha iyi
Facetime ve Facebook Messenger’ı en kolay bulduk çünkü bunlara zaten aşinalar, ancak sadece bire bir konuşabilirsiniz. Tüm aile veya arkadaşlarınızı nerede olurlarsa olsunlar bir chatye getirmek istiyorsanız, yakınlaştırma harika. Aynı anda en fazla 100 kişiyle görüntülü sohbet edebilirsiniz.
   kurulumlarına yardımcı olmak yaklaşık 15 dakika sürerken, tekrar yapmak zorunda kalmayacağız. Denemek isteyebilirsiniz, çünkü onları bizzat görmeden biraz önce olabilir.
Teknoloji Nedir? Ben Jamey Tucker.